Gruodžio 17 d. minime 5-eris metus ir 7 mėnesius po smurto Garliavoje prieš Mergaitę ir taikius žmones.

5-as kPrimename neabejingiems Lietuvos ir pasaulio žmonėms, kad mes nepamiršime to, kas yra padaryta prieš 8-iametę Mergaitę 2012-ųjų gegužės 17 d. Garliavoje, Klonio gatvėje, Kauno rajone. Tada įvyko pati didžiausia neteisybė  Nepriklausomos Lietuvos istorijoje. Smurtas prieš Deimantę Kėdytę, valstybės panaudota grubi jėga prieš artimiausius Deimantės žmones, taip pat visokeriopas valdžios institucijų persekiojimas tų žmonių, kurie buvo pilietiški ir kurių akivaizdoje įvyko šis smurtas prieš Vaiką, – neleidžia šio įvykio nugramzdinti užmarštin.

2017 m. gruodžio 6 d. Kauno apygardos teismas nuteisė 15-a nekaltų žmonių baudžiamaja atsakomybe ir nuteisė juos 75 300 eurų bauda. Taip paselgta prieš žmones, kurie po 4-erių metų tampymo Kaišiadorių apylinkės teismuose buvo išteisinti.

Beje, laukia kiti nuosprendžiai Šiaulių ir Kauno apygardų teismuose, kuriuose nekalti žmonės yra kaltinami absurdiškiausiais, protu nesuvokiamais dalykais. Jau yra nukentėję pagropbtosios Deimantės seneliai Laimutė ir Vytautas Kedžiai, jų kaimynė Olga Girdauskienė, 17-a žmonių nuteisti didelėmis piniginėmis baudomis.

Tačiau neteisingumas nesibaigia. Niekas neatšaukė neteisingumo nė vieno neteisingai nuskriausto žmogaus atžvilgiu Garliavos istorije. Priminsime, kad tęsiasi užsakytas tremtinės Neringos Venckienės persekiojimas, kurio teisinė logika prilygsta beprotybei.

Artėdami į šventąsias Kalėdas, primename Lietuvai, kad Joje dar lieka žmonių, kurie kalbės garsiai apie Erodo klastą ir žiaurumus, nuo kurių net Dievas tapo išbėgeliu, o Dievo ir Jo Tiesos augintojų Šeima tapo tremtine.

Comments are closed.