Į paskutinę kelionę bus palydėta jaunoji Deimantės Kedytės gynėja, dainininkė Meda Mačytė (video)

2012 05 17 Meda Macytealkas.lt

Kovo 14 d. į paskutinę kelionę bus palydėta bebaimė, 2012-aisiais Lietuvą sudrebinusių Garliavos įvykių dalyvė, Deimantės Kedytės gynėja, muzikos grupės „Akustinis fotelis“ narė, dainininkė Meda Mačytė (1992-2018), tragiškai žuvusi kovo 7 d.

Meda Mačytė gimė 1992 gegužės 2 d. Kaune. Gyveno emigracijoje, įvairiose šalyse. Grįžusi į Lietuvą baigė Kauno Pilėnų vidurinę mokyklą. Muzikos studijoje „Kurkuria” studijavo gitarą. Kartu su keliautoju ir muzikantu Danieliumi Narausku, muzikante Ginte Preisaite ir Artūro Areimos teatro režisieriumi Žilvinu Vingeliu dar būdama moksleivė įkūrė kauniečiams gerai žinomą muzikos grupę „Akustinis fotelis“. M. Mačytė dainavo daugiau nei 200-uose šios grupės koncertų. Grupei iširus iškeliavo pas tėvus į Norvegiją. Tačiau pamačiusi pirmąjį Deimantės Kedytės kovo 23 d. grobimo vaizdo įrašą, pajuto pasak jos pačios „lyg smūgį į saulės rezginį…”  „Suprantat… lyg pažadino mane kas…”, – sakė ji vėliau savo bendražygei režisierei Neriai Karpuškaitei Akelaitienei.

Meda beveik kiekvieną dieną budėjo Klonio gatvėje, asmeniškai bendravo su Deimante Kedyte. 

„Akyse stovi vaizdai, kaip jautriai, dėmesingai jinai žaisdavo su mažąja Deimante Kedyte. Mergytė „pasislėpdavo” po jos plaukais ir šaukdavo iš vidurio pievos:  „Kiek matai rudų akiųųųų?!!” – Ke-tu-riaaaas!!!, – atsiliepdavome mes – pagalbiniai „žaidėjai”… – prisimena N. Karpuškaitė-Akelaitienė.

Meda dalyvavo visuose vaikų gynimo renginiuose. 2013 m. įstojo į VDU vaidybos studijos G. Piktytės kursą, tačiau po vienerių metų studijas nutraukė. Po to vėl padirbėjusi emigracijoje sugrįžo į Lietuvą ir pradėjo dirbti vaikų darželyje „Medutis”.

Meda labai domėjosi senąja lietuvių religija, induizmu, budizmu ir krišnaizmu. Bendravo su Kauno Vedų centro bendruomenės nariais. Sakydavo, jog visi jos vaikai bus įvaikinti. Svajojo tapti dainininke.

M. Mačytė buvo kilusi iš žymios giminės. Ji buvo žymiojo Kunigaikščio Bogdano Oginskio tiesioginė kraujo palikuonė – proproanūkė. Jos močiutės sesuo buvo bene žymiausia Lietuvių aktorė Eugenija Pleškytė, o močiutės brolis – garsusis lietuvių emigrantas su barža pabėgęs iš Sovietų Sąjungos – Jonas Pleškys.

Medos gyvybė užgeso 2018 m. kovo 7 d. vakare Molėtų plente įvykusiame tragiškame autoįvykyje, kuomet autobusas, vengdamas į kelią išbėgusios briedžio, kaktomuša susidūrė su priešinga kelio puse važiavusiu automobiliu, kuriame važiavo ir M. Mačytė. Avarijoje taip pat žuvo Kauno vedų centro bendruomenės narė ir darželio, kuriame Meda dirbo direktorė – Evelina Liorentienė. Avariją išgyeno tik šalia sėdėjusi moteris ir Evelinos vos metukų amžiaus dukra.

„Medai nepavyko išsaugoti Deimantės Kedytės, nors jinai dažnai kalbėdavo, jog yra pasiryžusi ir planuoja pati sugražinti mergaitę, tačiau sėdėdama automobilio gale savo kūnu ji šį kartą išgelbėjo Evelinos dukrytės gyvybę…  Meda savo vaikų neturėjo, jos dainininkės karjera taip ir nesužibėjo. Ji paliko savo Tėvus ir jaunesniąją seserį Gerdą, bei daugelį kitų mylinčių giminaičių ir draugų. Pati Meda nuolatos visiems sakydavo, jog visi būtinai su ja susitiksime „kitame gyvenime”. Vos prieš savaitę (vasario 28d.) ji dar sveikino savo tėvą su 46-tuoju gimtadieniu”, – rašoma M.Mačytės draugų laiške Alkas.lt.

Medos draugai nusprendė įgyvendinti jos tikslus, kurių ji viena nesugebėjo pasiekti, ir dėl jų buvo nesuprasta. Jie nusprendė įsteigti M. Mačytės vardo paramos fondą talentingiems vaikų namų auklėtiniams.

Atsisveikinimas su Velione: Kovo 13 d., antradienį, 15 val. Kauno Gerojo Ganytojo bažnyčioje (Krėvės pr. 95A). Kovo 14 d. 11 val. palydėjimas į Veliuonos bažnyčią.

VIDEO: Meda Mačytė Klonio gatvėje 2012 04 21

VIDEO: Meda Mačytė Vaikų Gynimo Dienoje 2012 06 06 01 nuo 5:30 iki 8:30 min.

alkas.lt

Comments are closed.