Išteisinti, išskyrus vieną.

2012 05 17 033_0001Vakar, liepos 4 d. , Lietuvos Aukščiausias Teismas neskundžiama nutartimi išteisino 6-eris metus po teismus tampytus, iš pradžių Kaišiadorių, paskui Kauno teismuose Garliavos šturmo liudininkus, buvusius Garliavos Klonio gatvėje, kai Lietuvos valstybė pagrobė aštuoniametę Deimantę Kedytę iš gimtųjų namų 2012 m. gegužės 17 d. Vienas iš baudžiamuoju persekiojamu teisiamų asmenų neišlaikė įtampos ir mirė 2015 m gruodyje, kiti patyrė begalę suvaržymų, kuriuos numato įstatymas, kai jie teisiami ne administracine, bet  baudžiamąja atsakomybe.

Pirmoji instancija Kaišiadorių teisme visus penkiolika asmenų, kurie, neva, kliudė antstolei vykdyti teismo sprendimą, išteisino 2016 m. spalio 6 d., o apeliacinė instancija Kaune po 14 mėnesių trukusių naujų tampymų po teismus nuteisė milžiniškomis piniginėmis baudomis.

2018 m. liepos 4 d. LAT   keturiolika asmenų išteisino, o vieną nuteisė, palikdamas galioti milžinišką, nors ir sumažintą baudą. Kauno apygardos teismas šiam asmeniui 2017 m gruodžio 6 d. buvo skyręs 6 778,80 Eur. O iš viso šiem žmonėms prieš 7 mėnesius (2017 12 06) Kauno apygardos teismas neteisėtai buvo uždėjęs net 75 tūkstančių 320 eurų baudą.

Taigi, valstybė norėjo iš nekaltų žmonių pasisavinti 68 tūkstantčius 541 eurą (minusavus paliktą baudą vienam nekaltai nuteistajam žmogui – kad jis nekaltas – tai buvo pripažinęs Kaišiadorių apylinkės teismas).

Nuomonė: Džiaugiamės, kad išteisinti.

Liūdime, kad nuteistas nekaltas.

Gal vakarykštis LAT sprendimas Lietuvoje yra kažkiek susijęs su Lietuvos teisėsaugos nerimu, laukiant liepos 12-osios, kai po vienos savaitės Čikagoje Jungtinėse Amerikos Valstijose Federaliniame teisme bus priimtas lemtingas „Drąsos kelio” lyderei, buvusiai teisėjai ir Simo narei, rinktai 118 tūkstančių lietuvos žmonių, Neringai Venckienei ir tuo pačiu prokuratūrinei Lietuvai sprendimas?

Comments are closed.