Lietuvos rytas rašo: „„Garliavinių” byloje – ilgai lauktas nuosprendis”

„Lietuvos rytas” 2019 m. gegužės 30 d. rašo:

neteisingumasPusketvirtų metų. Tiek užtruko Šiaulių apygardos teismo teisėjų kolegija, kol padėjo tašką buvusios Kauno teisėjos ir Seimo narės Neringos Venckienės parankinių byloje. Vadinamąją garliavinių bylą sudarė 46 tomai, o vienuolika teisiamųjų buvo pateikta įvairių kaltinimų puokštė – nuo šmeižto, mirusiojo atminimo išniekinimo iki neteisėto informacijos apie asmenį rinkimo, trukdymo pareigūnams. Dėl teisiamųjų ligų, kitų trukdžių strigusią bylą pavyko išnagrinėti tik dabar. Tarp teisiamųjų nebuvo N.Venckienės – jos byla išskirta į atskirą. Nuosprendžio išklausyti atvyko tik keli iš vienuolikos teisiamųjų.
Bausmės vykdymą atidėjo Teisėjas Raimundas Jurgaitis nė vienam nuteistajam neskyrė įkalinimo bausmės, o kai kuriuos išvis išteisino, nes nepakako arba nebuvo jų kaltės įrodymų. Nusikalstamą grupę subūrusiai ir jai vadovavusiai kirpėjai Audronei Skučienei už šmeižtą, neteisėtą informacijos apie asmenį rinkimą, piktnaudžiavimą organizuotoje grupėje paskirta 2 metų ir 6 mėnesių bausmė, bet jos vykdymas atidėtas 2 metams. Į JAV pabėgusios N.Venckienės giminaitė įpareigota be leidimo nekeisti gyvenamosios vietos, per metus sumokėti 565 eurus į nukentėjusių nuo nusikaltimų asmenų fondą. Teismas buvo gailestingas Seimo nario padėjėja dirbusi Raminta Baltuškienė pripažinta kalta dėl piktnaudžiavimo ir trukdymo valstybės pareigūno veiklai organizuotoje grupėje. 77 metų kaunietei skirtas 1 metų laisvės apribojimas. 41 metų Gediminas Aidukas ir 31 metų Darius Kaminickas pripažinti kaltais dėl neteisėto informacijos apie asmenį rinkimo organizuotoje grupėje. Abiem skirtos baudos po 3012 eurų, jas nuteistieji turės sumokėti per metus. Už tą patį nusikaltimą nuteisti 58 metų Gintaras Banaitis ir 53 metų Violeta Banaitienė turės sumokėti atitinkamai 3766 eurų ir 3389 eurų baudas. Neteisėtai informaciją apie asmenį organizuotoje grupėje rinkęs ir antstolei grasinęs 45 metų Andrejus Lobovas nuteistas 1 metų ir 6 mėnesių laisvės apribojimo bausme. Teismas jį išteisino dėl neteisėto informacijos apie asmenį panaudojimo ir viešo raginimo pažeisti Lietuvos suverenitetą.
Trys buvo išteisinti 52 metų Renaldas Ščiglinskas privalės sumokėti 3766 eurų baudą. Tokios nuobaudos vyriškis sulaukė už organizuotoje grupėje rinktą informaciją apie privatų asmenį ir jos panaudojimą. Tiesa, jam buvo panaikinti kaltinimai dėl viešo raginimo pažeisti Lietuvos suverenitetą, nes šio nusikaltimo nepadarė. 34 metų Tatjana Borovec, 58 metų Rimantas Rinkevičius ir 40 metų Vitalijus Keršis irgi buvo kaltinami organizuotojo grupėje rinkę informaciją apie privatų asmenį. Teismas pripažino, kad teisiamieji tokios veikos nepadarė. Su kauke teismo salėje sėdėjęs V.Keršis pripažintas kaltu dėl mirusiojo atminimo paniekinimo, bet už tai jis liko nenubaustas, nes sukako senatis.

Daugiau: „Lietuvos rytas” 2019 m. gegužės 30 d. publikacijoje.

Comments are closed.