Nueinančius į praeitį liberalus keičia „naujoviški” liberalai.

Forumas-2016-05-12-1Liberalų sąjūdžio vadovas Seimo narys Eligijus Masiulis (tuoj bus nebe Seimo narys) savo kolegos E. Gentvilo vadinamas garbingu politiku vien dėl to, kad atsistatydino iš partijos vadovo pareigų ir iš viso sustabdė narystę Liberalų sąjūdžio partijoje. Na, garbė, žvelgiant į tokį liberalo, kuris kažkada tai net Seimo pirmininku norėjo būti, mąstymą, tampa tokiu labai jau realiatyviu dalyku. Gal liberalams tai įprasta. Tačiau anot Seimo nario Povilo Urbšio pasisakymo gegužės 12 d. „LRT forumo” laidoje E. Masiulio skandalo tema, STT paviešina kaltinimus tik tuomet, kai turi tam reikiamų ir svarių įrodymų. Matyt, P. Uršys žino, nes pats savo laiku vadovavo Panevėžio STT. Įdomu ir tai, kad televizijos laidoje  kalbėdamas  P.Urbšys paskė, kad ginkluota policijos apsauga, kai buvo daroma krata Seimo nario Eligijaus Masiulio namuose ir automobilyje, prilygo priemonėms, kurios taikomos nusikalstamos organizuotos gaujos nario gyvenamoje vietoje atliekamai kratai apsaugoti ir ši ginkluotų automatininkų apsauga buvo tiesiog, anot Seimo nario Povilo Urbšio, buvusio, beje, aukšto STT pareigūno, tiesiog nepraporcinga. Tas neprapocingumas akivaizdus, net turint omenyje, kad kaltinimai siejami su 100 000 Eurų kyšio suma, dėl ko sulaikytas MG Baltic” koncerno vienas iš vadovų Raimondas Kurlianskis, kurį prokuratūra prašo įkalinti 3-ims mėnesiams. Raimondas Kurlianskis eina aukštas pareigas žiniasklaidos priemones valdančiose įmonėse – jis yra kelias televizijas valdančio „Laisvo ir nepriklausomo kanalo”  (tai LNK, Baltijos TV, Info TV, TV1, alfaTV ) grupės valdybos pirmininkas ir naujienų portalą alfa.lt valdančios „Alfa Media” valdybos pirmininkas.

Eligijus Masiulis sakosi esąs nekaltas. Sektų išvada, kad tuomet STT veiksmai prasilenkia su logika. Pažiūrėsim – pamatysim.

Tačiau prisimenant, kaip Seimo narys Eligijus Masiulis niekino „Drąsos kelio” vėliavą – Neringą Venckienę, prisimenant, kaip Liberalų sąjūdis propogavo seksualinių mažumų teises, arba prisimenant tą garsiąją Eligijaus Masiulio frazę, ištartą 2010 m. rudenį, jog „Į valstybinį sektorių, kai alga yra 5 tūkst. litų, papuola arba bepročiai, arba vagys”, – viskas labai logiška, nes negalima be pasekmių šaipytis iš neturtingųjų Lietuvos žmonių, iš nekalų žmonių skausmo ir iš jėga grobiamo Garliavos vaiko ašarų.

Dar viena mintis pamąstymui: Konservatorių vadovas ir Europos parlamento narys Gabrielius Landsbergis po Eligijaus Masiulio tokio netikėto pašalinimo visiems laikams iš politinės Lietuvos arenos pareiškė, kad atsistatydina iš Europos parlamento. O tai reiškia, kad G. Lansbergis mato save 2016-20120 metų LR Seime. Ir tos kadencijos Seime jis tikisi būti naujųjų konservatorių, o iš tiesų naujųjų liberalų, lyderiu. Nes to skirtumo tar E. Masiulio liberalų ir A. Kubiliaus koncervatorių jau nebuvo 2008-2012 m. LR Seime. „Tėvynės sąjunga” ir „Liberalų sąjūdis” buvo daugiau negu sesuo ir brolis, kai susivienijo prieš naujai atsiradusią ir sistemai neįtikusią politinę partiją „Drąsos kelias”. Ir ši vienybė buvo be galo keista, žinant, kad „Tėvynės sąjunga” propoguoja krikščionišką požiūrį į šeimą, o liberalams toks požiūris nei šilta, nei šalta. Keršto jausmas „Drąsos kelio” žmonėms, kurių rinkėjų skaičius per 2012 m rinkimus į Seimą buvo virš 100 000, tobulai pasireiškė Neringos Venckienės ir septynių Seimo narių „Drąsos kelio” frakcijos atžvilgiu. Labai keista, kad ši totali nemeilė nekorumpuotai teisėjai Neringai Venckienei, kurią išrinko prarastoji konservatorių šimtatūkstantinė auditorija į LR Seimą, taip tvirtai apjungė dvi ideologiškai nesuderinamas, propoguojančias absoliučiai skirtingas vertybes, politines grupes.

Išvada:  nėra politinėje virtuvėje jokio ideologinio skirtumo tarp tų partijų. yra tik popierinėse programose deklaruoti skirtumai nesigilinančiam Lietuvos žmogui apgauti. Todėl naujieji koncervatoriai savo pasaulėžiūra yra tapę naujaisiais liberalais. Ir tai daugiau negu akivaizdu.

Comments are closed.