Prezidentė Dalia Grybauskaitė šiandien, liepos 12 d., nueina į istoriją neatsakiusi į klausimą.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė šiandien nueina į istoriją neatsakiusi į klausimą Laisvės premijos laureatei sesei vienuolei Nijolei Sadūnaitei. Disidentė Nijolė Sadūnaitė iš LR Seimo tribūnos 2018 m. sausio 13 d. klausė Prezidentės D. Grybauskatės, LR Premjero S. Skvernelio ir LR Seimo pirmininko V. Pranckiečio:

„Šiandieną, sausio 13-ą, Laisvės gynėjų ir Laisvės premijos įteikimo dieną, man nėra nieko svarbiau, kaip sužinoti atsakymą į ne vienerius metus mano širdį, ir ne tik mano širdį, draskantį neatsakytą ir nuo visuomenės visomis valstybės išgalėmis slepiamą klausimą.

Todėl stovėdama šioje aukštoje Seimo tribūnoje pirmą kartą ir paskutinį gyvenime, tiesiogiai kreipiuosi į jus, pirmuosius valstybės asmenis. Ponia Prezidente, Pone Premjere, [už mano nugaros] Pone Seimo Pirmininke, ir prašau jūsų iki vasario 16-os, Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio minėjimo dienos, man ir visuomenei viešai asmeniškai atsakyti bei pateikti neginčijamus įrodymus, kad mūsų visų taip labai mylėta ir daug mėnesių sergėta Deimantė Kedytė, kuriai už mėnesio, vasario 19-ą, sukaks 14 metų, yra gyva ir sveika.
O jei ji jūsų valia ir valstybės vardu 2012 m. gegužės septynioliktą dieną atplėšta nuo artimųjų ir apsiimta saugoti… Saugok Viešpatie, net liežuvis neapsiverčia tai ištarti, galimai yra mirusi, nužudyta, prašau tai nedelsiant viešai pripažinti ir prisiimti atsakomybę, bet svarbiausia, jei tai nėra vien iš nežinios kilę besisielojančių žmonių įtarimai, ir tokia baisi nelaimė iš tikrųjų atsitiko, pasakyti, kur yra mergaitės kapelis.
Kad mes galėtume visi ją mylėjusieji, kartu su Deimantėlės seneliais, iki šiol persekiojamais, po devynias bylas, kitais artimaisiais, mergaitės užtarėjais ir laisvės bendraminčiais aplankyti, padėti gėlių, nusilenkti, kartu pasimelsti, apraudoti ir atsiprašyti, kad nesugebėjome tavęs, Deimantėle, išsaugoti.
Dieve, mums atleisk.”
Tai labai sunkias pasekmes lemsiantis jai pačiai ponios Dalios Grybauskaitės pasirinkimas. Čia nieko naujo po saule. Tokie jau yra tie dvasiniai dėsniai. Gaila, kad žmogus pasirenka sau sunkesnį atgailos kelią, nei žmogui siūlė pats Dievas. Per Jo žmones.

 

Laisvės premijos laureatės s.Nijolės Sadūnaitės kalba LR Seime 2018 m. sausio 13 d.

 

Visa kalba:

Sadunaites-foto-buciuojant-Sv-Rasta-2

Comments are closed.