Siūloma stabdyti Venckienės imuniteto naikinimo procesą

atsisiųstiSeimo laikinoji tyrimo komisija, sprendžianti, ar siūlyti parlamentui naikinti partijos „Drąsos kelias“ lyderės, parlamentarės Neringos Venckienės teisinį imunitetą trečiadienį ne tik dar kartą išklausys prokurorų, bet ir spręs, ar iš viso verta tęsti savo darbą.

„Kadangi komisija, net ir prašydama Seimo vardu negavo vaizdo įrašo, kur užfiksuoti įvykiai Garliavoje, kai buvo paimta mergaitė, kuriame fiksuojami 5 iš 6 galimų kaltinimų N. Venckienei, aš įregistravau siūlymą stabdyti komisijos darbą. Be vaizdo įrašo komisijos darbas neturi prasmės“, – Alfa.lt sakė vienas komisijos narių, „tvarkietis“ Petras Gražulis.

Apie tokią alternatyvą užsiminė ir kitas komisijos narys, „Drąsos kelio“ frakcijos narys Povilas Gylys. Jo teigimu, Seimas turėtų susimąstyti ir apie galimybę pareikšti nepasitikėjimą generaliniu prokuroru Dariumi Valiu.

„Negaudami vaizdo įrašo, kuriame fiksuoti 5 iš 6 galimai padaryti nusikaltimai, mes neturime galimybės išnagrinėti situacijos. [...] Seimas, jeigu turi savigarbos, turėtų priimti sprendimą reikšti nepasitikėjimą generaliniu prokuroru ir nutraukti parlamentarės N. Venckienės teisinės neliečiamybės panaikinimo procesą, nutraukti komisijos veiklą“, – Alfa.lt sakė P. Gylys.

Vis dėlto, P. Gražulio teigimu, mažai tikėtina, kad siūlymas nutraukti teisinės neliečiamybės panaikinimo klausimą sprendžiančios komisijos veiklą sulauks palaikymo.

„Aišku, greičiausiai socialdemokratų ir konservatorių balsais toks siūlymas bus atmestas“, – pripažino „tvarkietis“.

Primename, kad komisijoje, kurią sudaro 13 narių, dirba 3 konservatorių ir 3 socialdemokratų atstovai.

Sprendimas jau priimtas?

Komisijos narys P. Gylys Alfa.lt teigė manantis, kad dalies komisijos narių sprendimas dėl N. Venckienės neliečiamybės panaikinimo jau yra aiškus.

„Aš bijau, kad jau 2-3 partijos sprendimą dėl N. Venckienės neliečiamybės yra priėmusios“, – sakė „Drąsos kelio“ frakcijos narys, tačiau konkrečių partijų atstovų komisijoje, kurie jau neva žino, kaip balsuos, neįvardijo.

P. Gylio teigimu, jo minimų partijų lyderiai apie N. Venckienės teisinės neliečiamybės panaikinimo klausimą savo nuomonę yra pateikę viešojoje erdvėje ir ja turėtų vadovautis komisijos nariai.

Alfa.lt primena, kad Liberalų sąjūdžio, Lietuvos socialdemokratų, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų, Lietuvos lenkų rinkimų akcijos lyderiai ne kartą yra minėję, kad baudžiamojon atsakomybėn traukiamų Seimo narių imunitetas turėtų būti naikinamas, mat „Seimas neturi trukdyti teismų darbui“.

Išvada – kitą savaitę

Seimo laikinoji tyrimo komisija savo siūlymą parlamentui – naikinti N. Venckienės teisinę neliečiamybę arba nenaikinti – turės pateikti po Velykų, tai yra iki balandžio 2 d.

Kreipdamasis į Seimą dėl buvusios teisėjos, „Drąsos kelio“ partijos atstovės neliečiamybės panaikinimo generalinis prokuroras D. Valys iš viso nurodė šešis Baudžiamojo kodekso straipsnius, pagal kuriuos norima N. Venckienei pateikti įtarimus.

Pasak D. Valio, įtariama, kad ji prieš dvejus metus Panevėžio miesto apylinkės teismo patalpose viešai užgauliai pažemino teismą, nevykdė 2011 metų gruodį priimto Kėdainių teismo sprendimo skubiai perduoti mergaitę motinai Laimutei Stankūnaitei, praėjusių metų gegužę trukdė antstolei vykdyti teismo sprendimą, piktnaudžiavo vaiko atstovo teisėmis psichiškai gniuždydama vaiką ir panaudodama fizinį smurtą pasipriešino policijos pareigūnui, o perduodant vaiką jo motinai sukėlė nežymų sveikatos sutrikdymą.

Konstitucija ir Seimo statutas nustato, kad Seimo narys be Seimo sutikimo negali būti traukiamas baudžiamojon atsakomybėn, suimamas ar kitaip suvaržoma jo laisvė. Dėl Seimo nario laisvės suvaržymo gali kreiptis tik šalies generalinis prokuroras.

Jei rezoliucijos projekte siūloma leisti Seimo narį traukti baudžiamojon atsakomybėn, suimti ar kitaip suvaržyti jo laisvę, tokiai rezoliucijai priimti reikia ne mažiau kaip 71 balso.

Comments are closed.